שאלות נפוצות על תכנית הלימודים של שנה ב' החדשה

1. מהו ההבדל בין שנה ב' החדשה לבין מה שהיה עד היום, ולמי היא מיועדת?

עד היום בשנה ב' למדו יחד מי שרצו להמשיך את לימודי הטרילו להתפתחות והעצמה, וגם אלה שרצו לעבור הכשרה לקבלת תעודת הסמכה כדי לעסוק בטרילו בקליניקה טיפולית. במבנה החדש של שנה ב' נתנו מענה טוב יותר לכל אחד מהצרכים הללו. סמסטר ראשון, שנקרא פרק ב' - המשך המסע, מיועד לכולם ובו ממשיכים את המסע האישי. סמסטר שני, שנקרא פרק ג' - הכשרת מדריכים, מיועד למי שמעוניין לעבור הכשרה מקצועית כדי ללוות ולהדריך אנשים אחרים בשיטה.

3. מה המיוחד בפרק הכשרת המדריכים?

בחלק זה תעברו הכשרה לליווי מודרכים. לאור הניסיון שצברנו בהכשרת מדריכים, הגדלנו את דרישת המינימום לקבלת תעודה, והחל מהשנה במסלול יש ליווי של שני מודרכים, לתהליכים של עשרה מפגשים עם כל אחד מהם. לכל אחת מהפגישות שתערכו תכתבו דוח סיכום פגישה, עליו תקבלו משוב אישי מצוות ההכשרה. תעברו סופרויז'ן קבוצתי בתוך השיעורים ותתמקצעו יותר.

5. מדוע יש כזה הבדל במחירים בין שנה ב' הקודמת לשנה ב' החדשה?

בשנה ב' החדשה יש שני שיעורים יותר מאשר בשנה ב' הקודמת, יש סופשבוע הכולל שני לילות ושבע ארוחות, וכולו בהנחיית ניסים אמון, בנוסף לשבעה שיעורים בהנחייתו. כמו כן יש תהליך נוסף של 10 מפגשים עליו תקבלו סופרויז'ן. אתם מקבלים הרבה יותר, ולכן העלויות גבוהות יותר.

7. אפשר לראות את הסילבוס?

להלן תכני חלק מהשיעורים: - שש הדרכים העולות אל פסגת ההר ומה שיש שם למעלה. - מימוש והגשמה - הצלחה בשלושת מימדי האישיות. - חמש התאוות - שיעור על בודהיזם, תורת אי הטוהר וסיפורי זן. - טכניקות לזיהוי טיפוסי ראש וטיפוסי רגש. - מפת המסע דרך תמונות עשרת השוורים. - לעבור דרך קירות. - ילדים ונוער - הדרכה הורית על פי עקרונות הטרילותרפיה. - ניקוי מרתפי הלב. - מיניות מקודשת. - מערכת היחסים עם האוכל.

9. אם עברתי סדנה עם ניסים בזיכרון יעקב, האם אני חייב להשתתף בסדנה שבמסגרת הלימודים? האם זו אותה סדנה?

סדנת סוף השבוע במסגרת שנה ב' הינה חלק מתכנית הלימודים. היא שונה מהסדנאות שניסים מקיים לקהל הפתוח, ויהיה בה דגש על הדרכתכם בלהעביר מעגלי שיחה ובהנחיית מדיטציה. זה יהיה סופשבוע מרגש, עוצמתי ואינטנסיבי עם כל תלמידי שנה ב', וכאמור הסדנה הזו אמורה להתקיים בין ה-13-15 בפברואר 2020, אז כבר תשריינו אותה ביומנכם, וראו בה טיול למנזר ביפן.

2. מה המיוחד בפרק "המשך המסע"?

בחלק זה תפגשו את ניסים הרבה יותר. ניסים יעביר 7 שיעורים בכיתות ועוד סופשבוע ארוך בהנחייתו, המיועד רק לכם, תלמידי שנה ב'. בנוסף יהיו שיעורים עם תכנים חדשים שיעבירו מורות ומורי בית הספר במגוון נושאים מרתקים. אתם תמשיכו להעמיק את המסע ולחזק את האמצע, לעבור דרך קירות, להמשיך ולהשיל שכבות מכבידות ולנקות את מרתפי הלב. כל מי שיסיים פרק זה יקבל תעודת "בוגר לימודי טרילותרפיה" המקנה את האפשרות להנחות מעגלי שיח של "חכמת המזרח".

4. האם יש מגבלה של זמן בסיום הגשת הדוחות?

משך פרק הכשרת המדריכים הינו כארבעה חודשים. אנו ממליצים לכל מי שמעוניין להצטרף לקורס זה, להערך מבעוד מועד ולשריין אנשים אותם ילווה בתהליך הסטאז'. את תהליך בדיקת הדוחות ניתן להמשיך עד כארבעה חודשים מתום השיעור האחרון. רק בתום הגשת כל הדוחות ובאישור המורה תהיו זכאים לתעודת "מדריך טרילותרפיה".

6. מי המורים שילמדו בשנה זו?

אנחנו מתכוונים לפתוח 4 קבוצות של שנה ב' "המשך המסע" – בתל אביב, עם רקפת שוהם, במזכרת בתיה, עם מירי ספירו, בשדות ים, עם חן רפסון הראל, ובחיפה עם הילה אגוזי. כמו כן יהיו שיעורי העשרה בהנחיית מורים אורחים כמו דורון זלינגר, יונתן מנחם, הילה אגוזי וחן רפסון הראל.

8. אפשר לדבר עם תלמידים שסיימו?

בהחלט, בכל קבוצה שלכם יש אנשי צוות שסיימו שנתיים לימודים. צריך לקחת בחשבון שהשנה החדשה במבנה הנוכחי שלה, כפי שמוצעת כאן היא חדשנית וחדשה, ולכן אתם תהיו הראשונים לעבור אותה. אפשר לשוחח עם מדריכים שסיימו ולהתרשם מחוויותיהם בשנה ב'.

10. מה עם מי שלא יוכל לבוא לסדנה זו?

תעמוד לרשותכם הזכות להשתתף באותה הסדנה בשנה הבאה, או בכל סדנה אחרת עם ניסים בזיכרון יעקב.

למי שיש עדיין שאלות, נשמח לענות לכם בטלפון:

שרון דרוקר

050-2055080

ריקה טולדנו

052-5708228