אודות הטרילותרפיה

"את הראש יש ללמד לחשוב נכון. אל הרגש יש לפתוח דלת. את האני האמיתי יש להעיר להנהגת השלישייה הפנימית, ולמדיטציה. ולפתע יופיע האושר שהיה שם כל הזמן ולא הצליח לצאת החוצה. בתוך הבצל מסתתר יהלום. אם רק נקלף קצת את הבצל, אור גדול ייצא החוצה, קסם מופלא החבוי בכל אחד מאיתנו."

ניסים אמון

אודות השיטה

שיטת הטרילותרפיה פותחה על ידי ניסים אמון והיא משלבת בתוכה את הבנת מבנה נפש האדם כפי שהוא בא לידי ביטוי בבודהיזם המקורי, שיטות התעוררות מעולם ה ZEN עם כלים מודרניים של ריפוי רגשי עמוק וניקוי מרתפי הלב.

הטיפול הטרילותרפי מתבסס על ההבנה כי מקור חוסר הנוחות שאנו חווים הינו פנימי ולא חיצוני, והוא נובע מהעובדה שבכל אחד מאיתנו קיימות שלוש גישות שונות למציאות: הגישה ההגיונית-רציונאלית, הבאה לידי ביטוי במחשבות, הגישה הרגשית, הבאה לידי ביטוי בגוף, והגישה הרוחנית הנוגעת למהות המסע שלנו בעולם בחיים אלה.

אנו נולדים עם הפוטנציאל להיות מאוזנים אך עם השנים, הסביבה בה גדלנו, הבית, הורינו, החברים, בתי הספר ואירועים מסוימים השפיעו על ההרמוניה הפנימית, ולעיתים קרובות, "הראש" ההגיוני או "הרגש" האמוציונאלי – התחיל להשמיע קול רם יותר על חשבון השני. הפער והמתח בין מה שצריך לעשות (הגישה ההגיונית-רציונאלית) לבין מה שרוצים לעשות (הגישה הרגשית) הפך למקור חוסר נוחות ומצע לדיכוי פנימי.

העבודה הטרילותרפית פועלת בשני מישורים: האחד הוא מישור הילדים הפנימיים – באמצעות טכניקה מיוחדת אנו מפרידים בין הראש לבין הרגש ומנסים לאתר, לפתור ולגשר בין הבעיות והמצבים הכואבים שהביאו למצוקה. מדריך הטרילותרפיה עובד להחזיר את מערכת היחסים בין הראש לבין הרגש למצב מאוזן ולעבודת צוות, וזהו למעשה תהליך של גישור פנימי בין החלקים של אישיותנו.

במישור השני העבודה מתרחשת מול האמצע שלנו – מול ההורה של שני הילדים הפנימיים. המדריך פונה אל מי שאנחנו באמת, אל האני שלפני התוספות, ההטבעות וההתניות שעיצבו את הראש והרגש שלנו. המדריך הטרילותרפי יודע להוציא את בעל-הבית הפנימי ולעורר אותו לפעולה מהמצב הרדום בו היה. ה"עצמי האמיתי" מתעורר אז לחיים, מבטיח ליטול אחריות ולהוביל את הילדים הפנימיים אל חיים נכונים יותר. עם תהליך ההתעוררות של דמות האמצע, נחלש הרעש הפנימי של הראש והרגש. השקט הטבעי חוזר להיות המצב הבסיסי שלנו, והבריאות שבה ומופיעה ועמה שלווה ורוגע.

שיטת הטרילותרפיה מסייעת, משלימה ותומכת גם בתהליך החלמה ממגוון מחלות גופניות העשויות להופיע אצל אנשים אשר חוסר האיזון הפנימי אצלם הוא חריף ומתמשך. הקשר בין המצב הנפשי והבריאותי אינו מוטל בספק: ככל שיותר אנרגיה ומשאבים מושקעים בויכוח הפנימי, פחות מהם מופנים לצרכי הטיפול העצמי של גופינו ואל הגשמת יעודנו בעולם.

לימודי טרילותפיה

שני מסלולי לימוד

שנה א' - התפתחות אישית. מסע דרך הרבדים העמוקים והמשמעותיים ביותר שבנו.
שנה ב' - הכשרת מדריכים בשיטה והסמכתם.
לפרטים אודות שנה א'

אירועים וסדנאות

פעילויות ואירועים

סדנאות, ערבי שירה ופעילויות מיוחדות בהנחיית ניסים אמון ומדריכי המרכז לטרילותרפיה
לפרטים והרשמה

ספרים בנושא

מאת ניסים אמון

ספרים וקורסים דיגיטליים בהנחיית ניסים אמון לקריאה, האזנה ותרגול
לפרטים
נגן וידאו
signature

בוגרים שלנו מספרים